نظرگاه اقتصادی

بحران در نظام بانکی ایران

۱۳۹۶ فروردین ۰۳

امروز تقریبا تمامی دست‌اندركاران و صاحب‌نظران اقتصادی اتفاق‌نظر دارند كه بانك‌های كشور با بحران‌های مختلفی دست به گریبان هستند. همان‌گونه كه بارها گفته شده ادامه وضعیت موجود منجر به فروپاشی نظام بانكی كشور خواهد شد. خوشبختانه مسوولان بانك مركزی بیش از هر كس نسبت به وضعیت موجود نظام بانكی آگاهی دارند و اخیرا نیز وعده نظارت سختگیرانه‌تری را بر بانك‌ها داده‌اند.

جزئیات

قرارداد کرسنت به سود یا به ضرر ایران؟

۱۳۹۵ اسفند ۰۸

قرارداد کرسنت، به یک معمای گازی پیچیده تبدیل شده که مخالفان و موافقانی دارد و با گذشت چهارده سال از امضای این قرارداد، هنوز این قرارداد بلاتکلیف است در این میان موافقان معتقدند که هم اکنون گاز در مشعل سکوهای ایران می سوزد اما حاضر به صادرات آن حتی به قیمت ارزان به کشور امارات نیستیم و مخالفان معتقدند در این قرارداد فساد و تخلفات مالی رخ داده و منافع ملی نیز نادیده گرفته شده است. اما به راستی این قرارداد چه بوده که این همه هیاهو برای آن به پا شد؟

جزئیات

چرا دلار در ایران گران شد؟

۱۳۹۵ آذر ۲۲

افزایش ناگهانی قیمت دلار در اسفند ماه سال 95 بسیاری را در بهت و حیرت فرو برد. مردم نگران از بی ارزش شدن دارایی خود از یکدیگر می پرسیدند چه عاملی قیمت ارز را بالا برده؟

جزئیات

مسکن همچنان در رکود

۱۳۹۵ مهر ۲۸

واکنش بازار مسکن به تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن همچنان «رکود» و ماندن در انتظار روزهای آینده است، در این بین سازندگان مسکن نیز دریافت سود بانکی را به ساخت و ساز ترجیح می دهند.

جزئیات

آیا گرد‌شگری مارا به چاه نفت می‌رساند‌؟

۱۳۹۵ مهر ۰۵

گردشگری مقوله ای است که بسیاری از کشورها از آن سود می برند و ایران باوجود جاذبه های توریستی بسیار کماکان کمترین سهم را از این تجارت دارد.

جزئیات

چگونه هیولای فقر را به زانو درآوریم؟

۱۳۹۵ شهریور ۲۶

«فقر» مهمترین معضل اجتماعی است که جوامع اسلامی را به خود واداشته و بسیاری از معضلات دیگر را سبب شده. به راستی چرا چنین است و اسباب و عوامل ان چیست؟ چگونه میتوان از شر آن رهایی یافت؟

جزئیات

قراردادهای تجاری ایران و اروپا در معرض تهدید

۱۳۹۵ خرداد ۱۹

تلاش های روسای اتحادیه اروپا برای حفاظت از بانک ها و شرکت هایی که با ایران معامله می کنند در برابر تهدید تحریم های مالی، در گفتگو با مسئولان آمریکایی با شکست روبرو شده است.

جزئیات

اعلام رسمی طرح تحول ملی در عربستان

۱۳۹۵ اردیبهشت ۰۶

کابینه عربستان سعودی طرح تحول ملی یا چشم‌انداز عربستان در 2030 را امروز اعلام و اجرای آن را به طور رسمی آغاز کرد

جزئیات

جهان در آستانه انقلاب صنعتی چهارم، پیامدهای نسل چهارم فناوری

۱۳۹۵ فروردین ۱۹

جهان در آستانه انقلابی است اما اینبار از جنسی دیگر. امروزه فن اوری همه عرص های زندگی را متحول کرده. به گوشه هایی از ان میپردازیم

جزئیات

راه نجات اقتصاد ایران چیست؟

۱۳۹۴ اسفند ۱۶

اگر رشد 35 درصدی دستمزد کارگران تحقق یابد و همچنین نرخ تورم بین 15 تا 20 درصد کنترل شود، تازه قدرت خرید کارگران به میزانی که در سال های 85 و 86 بود،

جزئیات

پرداخت وام مسکن 160 میلیونی به زوجین خانه اولی

۱۳۹۴ اسفند ۱۲

به گزارش ایلنا ، شورای پول و اعتبار در جلسه یازدهم اسفندماه سال ۹۴ با امکان اعطای تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به زوجین خانه او

جزئیات

تلاش اوپک برای همراه نمودن ایران در تثبیت سقف تولید

۱۳۹۴ بهمن ۲۸

سرنوشت اولین توافق نفتی جهان در ۱۵ سال اخیر احتمالا امروز که اعضای اوپک برای مجاب کردن ایران به مشارکت در طرح فریز سطح تولید به تهران سفر می ک

جزئیات

1 7 8 9 10 11 .. 11