پزشکی و سلامتی

خطرات سلامت پخت و پز با فویل آلومینیومی

۱۳۹۷ فروردین ۲۷

این که آلومینیوم چگونه به بدن شما آسیب می رساند به عوامل بسیاری مانند سلامت کلی و این که بدن تا چه اندازه می تواند تجمع این ماده را در بدن مدیریت کند، بستگی دارد.

جزئیات

آیا محصولات تراریخته سرطان زاست؟

۱۳۹۶ آبان ۱۰

انتظار میرود جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۹.۶ میلیارد نفر برسد و به این ترتیب نیاز است که کشاورزی و سیستمهای تولید و نگهداری مواد غذایی نیز منطبق با این شرایط نامطلوب اقلیم، به شکل منعطف و پایدار توسعه یابند تا اکوسیستم شهری و روستایی به ثبات برسند.

جزئیات

آمار مبتلایان به افسردگی در ایران رو به افزایش است

۱۳۹۶ مهر ۰۲

برای همه ما پیش آمده که در برهه‌ای از زندگی دچار احساسات غیرقابل کنترل مانند ترس، افسردگی‌های خفیف یا اضطراب بسیار پریشان‌کننده و به‌اصطلاح اختلالات روانی شویم. موضوعی که اگر چه در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته اما آمارها حاکی از این است که زنگ خطر هشدار و نگرانی به صدا درآمده است چرا که جدیدترین آمارها از وضعیت روانی و روحی جامعه اعلام بیش از ۹۰۰هزار ایرانی است که دچار اختلالات شدید روانی هستند.

جزئیات

عادت‌های خوب خانواده موفق

۱۳۹۶ شهریور ۲۹

هر خانواده‌ای بنا بر تعریفی که اعضای آن دارند شکل و شمایل متفاوتی دارد. بعضی‌ها به دلیل نوع شغلشان ساعات زیادی از روز نمی‌توانند در کنار هم باشند بنابراین شب‌ها برای این خانواده حکم بخش اصلی ارتباطی را دارد. بعضی دیگر صبح یا ظهر را در کنار هم سپری می‌کنند. شما می‌توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم استحکام خانوادگی خود را بالا ببرید. جالب است بدانید که داشتن یک زندگی خانوادگی سالم می‌تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش و شانس زنده ماندن شما را افزایش دهد.

جزئیات

۱۰ عادت ساده برای اینکه باهوش‌تر شوید

۱۳۹۶ مرداد ۰۷

شاید شما هم فکر می‌کنید که هوش یک میزان و سطح ثابت دارد که وقتی جوان هستی بیشتر است و با بالا رفتن سن کم می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را تقویت کرد. اما تحقیقات نشان می‌دهد که این باور اشتباه است. روش برخورد ما با موضوعات و خوراکی که به مغزهایمان می‌دهیم، می‌تواند به طرز قابل توجهی توان ذهنی‌مان را بالا ببرد.

جزئیات

اصول و فواید پیاده روی

۱۳۹۶ فروردین ۲۹

پیاده روی ساده ترین و بی هزینه ترین ورزش است که در عین حال تاثیری شگرف بر سلامت انسان دارد. در نوشتار پیش رو با اصول و فاید ان اشنا می شوید.

جزئیات

اثرات روانی جنگ بر کودکان سوریه

۱۳۹۶ فروردین ۱۸

جنگ تأثیر ماندگاری بر توانایی یادگیری کودکان سوری، حافظه، تعاملات اجتماعی، استرس و ترس و توانایی کنترل احساسات آنها در آینده خواهد داشت. این تجارب ممکن است به نسل بعدی نیز منتقل شود و ما نسل‌هایی از افراد دچار مشکلات روان را که خود مشکلات اجتماعی و اقتصادی در پی خواهد داشت، در سوریه شاهد باشیم.

جزئیات

تأثیر رسانه های دیجیتال بر سلامت کودکان

۱۳۹۶ فروردین ۱۶

کودکان چه برنامه‌هایی را مشاهده می‌کنند؟ و تلویزیون چگونه بر مغز آنها تأثیر می‌گذارد؟ رسانه ابزاری دو وجهی است و به همان میزان که زمینه رشد و شکوفایی مخاطب را فراهم می کند، می تواند سبب گمراهی و تباهی او نیز گردد. در این میان کودکان آسیب پذیر ترین قشر هستند و از آنجا که قدرت تشخیص درست از غلط را ندارند، والدین باید بر آنان نظارت نموده و بکوشند تأثیر مخرب استفاده از تلویزیون و اینترنت را به حد اقل برسانند.

جزئیات

آلودگی هوا تا چه حد خطرناک است؟

۱۳۹۵ دی ۱۹

اهمیت آلودگی هوا زمانی مشخص می شود که نگاهی به آمارهای مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا بیندازیم. در سال ۱۳۸۹ دکتر ندافی از وزارت وقت بهداشت اعلام کرد، سالانه ۳۶۴۱ نفر در تهران بر اثر آلودگی هوا جان می بازند؛ در همان سال سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۲ در ایران ۱۰هزار و ۶۰۰ نفر براثر آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می شوند که یک سوم این تعداد مربوط به شهر تهران و یک سوم دیگر مربوط به استان های درگیر گردوغبار است.

جزئیات

جلوگیری از الزایمر

۱۳۹۵ مهر ۲۸

پیری و روند سالمندی جزئی از زندگی‌ بشراست. دراین دوره توانایی‌های فرد دستخوش تغییرات اساسی‌ می‌شود؛ هم کاهش قابلیت‌های جسمانی‌ اجتناب ناپذیراست هم کاهش عملکرد شناختی که بتدریج ایجاد می‌شود.

جزئیات

هر وعده قلیان برابر یک پاکت سیگار

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۶

کشیدن یک یا دو بار قلیان در روز، فرد استفاده‌ کننده را دچار اعتیاد می ‌کند، در حالی ‌که تصور غلط جامعه این است که دود حاصل از قلیان از آب رد می‌ شود و مواد سمی آن از بین می‌ رود

جزئیات

چرا نباید آب را سرد نوشید؟

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۲

نوشیدن آب سرد به‌خصوص در فصول گرم سال به‌عنوان عادات بسیاری از ما شده است، اما باید بدانیم که این یکی از عادات نادرست بشمار می رود.

جزئیات

1 2 3 4 5