رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه برای نخستین بار در دو سال اخیر در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل پشت درهای بسته گفت وگو کردند. پوتین پس از این

رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه برای نخستین بار در دو سال اخیر در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل پشت درهای بسته گفت وگو کردند. پوتین پس از این دیدار، گفت وگو با اوباما را شبیه مذاکرات تجاری توصیف کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هنوز هیچ یک از دو طرف حاضر نشده اند درباره محتوای این گفت وگو که یک ساعت و نیم طول کشیده، سخن بگویندبا این حال، ولادیمیر پوتین پس از این دیدار در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا مسکو به ائتلاف هوایی علیه داعش خواهد پیوست، گفت: داریم در این باره فکر می کنیم و هیچ اقدامی را ناممکن نمی دانیمپوتین، مذاکره با اوباما را «بسیار سازنده، رک و راست و شبیه به مذاکرات تجاری» بیان کرد.
گفته می شود مقام های آمریکا خواستار تمرکز این دیدار بر اوضاع اوکراین بودند اما روسیه به رایزنی درباره سوریه تمایل داشته استمسکو خواستار مشارکت دولت سوریه در مبارزه با تروریسم و برقراری دموکراسی در آن کشور است. واشنگتن به پشتیبانی از متحدان منطقه ای خود، تمایلی به همکاری با دمشق ندارد. شبکه خبری راشیا تودی نیز در این رابطه اعلام کرد که پوتین پس از این دیدار درباره حملات هوایی ائتلاف ضدداعش گفته است، هیچکس از موثر بودن این حملات به فرماندهی آمریکا اطمینان ندارد. وی همچنین افزود: کشورش در عملیات زمینی در سوریه شرکت ندارد.

نظر شما