به گزارش «انتخاب»، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری فاکس گفت : در واقع هر اختلافی که ما بر سر ایران با باراک اوباما

به گزارش «انتخاب»، نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در مصاحبه تلویزیونی با شبکه خبری فاکس گفت : در واقع هر اختلافی که ما بر سر ایران با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا داریم به گذشته باز می گردد.

 وی گفت : باید سعی کنیم که دو دولت آمریکا و اسراییل بیشتر با هم تعامل داشته باشند و باید درباره سیاست های تهاجمی ایران در منطقه بیشتر با یکدیگر همکاری کنیم . 

نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به تعهد اوباما در انچه که او ممانعت از نظامی شدن فعالیت های هسته ای ایران خواند گفت : باراک اوباما گفته است که او مانع دست یافتن ایران به تسلیحات خطرناک خواهد شد و رییس جمهور امریکا خود را متعهد به این امر می داند ، پس من فکر می کنم اوباما به خوبی می داند که نباید اجازه داد ایران منطقه را بی ثبات کند. 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی با اشاره به اینکه ایالات متحده شریکی بهتر از اسراییل در منطقه ندارد ؛ گفت : ما باید در قبال هر تهدیدی که ممکن است از جانب ایران باشد با هم ( اسرائیل و آمریکا ) متحد شویم و باید هر چه زودتر برخی اختلافات درباره ایران را با یکدیگر پایان دهیم .
اظهارات تبلیغاتی نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در حالی بیان می شود که روابط اسراییل و آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما شاهد دوران پرنوسانی دستکم در یک سال گذشته بوده است . 

در روز پنجشنبه گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی سخنرانی تندی را علیه ایران در سازمان ملل کرد و به شدت از توافق هسته ای غرب با ایران انتقاد کرد. 

وی گفت: حال که توافق انجام شده است، بیایید نگاهمان به آینده باشد. بیایید فشار بر ایران را ادامه دهیم و مطمئن شویم به همه تعهدات خود در چارچوب توافق عمل می کند. این گام نخست است. دوم، بیایید سایر اقدامات خصمانه ایران را سد کنیم، چون آنها هر اقدامی انجام می دهند. آنها تلاش می کنند اسرائیل را با حلقه دار مرگ محاصره کنند. سلاح به حوثی ها، عراق، افغانستان و همه جا ارسال می کنند. بیایید نیروهایی که مقابل ایران ایستاده اند تقویت کنیم. سومین نکته این است که بیایید شبکه جهانی ترور ایران را از بین ببریم

کارشناسان سیاسی می گویند از سال 2009 زمانی که هم نتانیاهو و هم اوباما کار خود را به عنوان نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور امریکا آغاز کردند این دو بر سر ایران به مشکلات زیاد و اختلافات زیادی با یکدیگر برخورد کردند.
با این حال اوباما در نطق امسال خود در هفتادمین مجمع سازمان ملل از اسرائیل سخنی به میان نیاورد در حالیکه در شش سال گذشته به طور مداوم موضوع اسرائیل یکی از موارد مورد بحث اوباما در صحن مجمع عمومی بود.
اما در سوی مقابل این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی بود که در سخنرانی اش در مجمع عمومی سه بار از اوباما نام برد تا دلیل خود را از لزوم همکاری بین اسرائیل و آمریکا برای رسیدن به یک آینده مشترک بیان کند و البته او از حمایت های دائمی ایالات متحده از اسرائیل هم تشکر کرد. 

خبرگزاری ها اعلام کرده اند که قرار است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژ‍یم صهیونیستی در ماه نوامبر در کاخ سفید با باراک اوباما ، رییس جمهور امریکا دیدار کند.

نتانیاهو در ادامه مصاحبه خود مدعی ایجاد امنیت در خاورمیانه شد و ادعا کرد ما هم از خود در برابر ایران محافظت می کنیم و هم از همسایگانمان !
نخست وزیر اسراییل در به مساله فعالیت های نظامی ایران در جولان اشاره کرد و گفت : ما خبر داریم که برخی از نظامیان ارشد ایران در ان منطقه در حال ترتیب دادن برخی نقشه های تروریستی(!) علیه ما هستند و می خواهند در ارتفاعات جولان علیه اسراییل جبهه ای درست کنندوی افزود : اگر ما از جانب سوریه مورد حمله قراربگیریم قطعا واکنش نشان خواهیم داد .


نظر شما