سفر اخیر جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی به مسکو و گفت و گوی وی با رئیس جمهور روسیه، موضوعی است که طی روزهای اخیر در محافل مختلف بین المللی مورد توجه قرار گرفت؛ اما در حالی که هیچ اطلاع رسمی از جزئیات گفت و گوی محمد بن سلمان با پوتین منتشر نشده، یک منبع عربی مدعی است، بن سلمان در این دیدار، به پوتین پیشنهاد رشوه 300 میلیارد دلاری داده است.

به گزارش «تابناک»، روزنامه لبنانی «الدیار» امروز با انتشار مطلبی مدعی شده، محمد بن سلمان، پسر پادشاه سعودی، در جریان سفر اخیر خود به مسکو، به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد کرده در ازای چشم پوشی از حمایت از دولت دمشق، 300 میلیارد دلار رشوه دریافت کند؛ پیشنهادی که مورد پذیرش پوتین قرار نگرفته است.
پوتین «با آرامش، اما در عین حال با قاطعیت» پاسخ داده ما مافیا نیستیم که در ازای کشتن دوستان یا دشمنان خود، پول دریافت کنیم، بلکه در روسیه اصولی راهبردی حاکم است که با پرداخت پول تغییری در آن ها حاصل نمی شود و پول در این موضوع بی ارزش است.
بن سلمان در ادامه به پوتین گفته، موضوع صرفاً به پرداخت پول محدود نخواهد شد، بلکه روسیه فرصت های سرمایه گذاری چند صد میلیارد دلاری را به دست خواهد آورد. پس از این اظهارات، پوتین به منظور پایان این بحث و عوض کردن موضوع، از شاهزاده سعودی پرسیده: «آیا به ورزش علاقه دارید»؟ الدیار مدعی است که تاکنون، حتی بشار اسد نیز اطلاع نداشته که عربستان و قطر چنین پیشنهادی به روسیه ارائه کرده اند.

 

 

نظر شما