درحالی قانونگذاران آمریکایی پس از یک ماه تعطیلی کنگره، به محل کار خود بازگشتند و رسیدگی به توافق هسته ای با ایران را، در صدر برنامه های خود ق

درحالی قانونگذاران آمریکایی پس از یک ماه تعطیلی کنگره، به محل کار خود بازگشتند و رسیدگی به توافق هسته ای با ایران را، در صدر برنامه های خود قرار دادند که سه سناتور دیگر از این توافق اعلام حمایت کردند. به گزارش یورونیوز با حمایت ران وایدن سناتور ایالت اوریگان، ریچارد بلومنتال از کنتیکت و گری پیترس از میشیگان، شمار سناتورهای حامی توافق به 41 تن رسید. آنان در بیانیه های خود توافق هسته ای را بهترین راه موجود برای جلوگیری از یک ایران مجهز به سلاح هسته ای دانسته و رد آن را باعث از میان رفتن نفوذ آمریکا در جهان عنوان کردند.

 قانونگذاران تا 26 شهریور فرصت دارند در مورد توافق اتمی قدرت های جهانی با ایران رأی گیری کنند؛ اما اکنون با حمایت 41 سناتور شاید اصلا نیازی به وتوی رییس جمهور نباشد؛ زیرا که اعمال قانون فیلیباستر( جلوگیری از به رأی گذاشتن طرح) ممکن خواهد بود؛ اما از آنجا که یکی از سناتورهای حامی توافق خواهان رأی گیری درباره آن در کنگره است، اوباما برای اجرای این قانون نیاز به حمایت یک سناتور دیگر دارد.

نظر شما