«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت که آمریکا در مساله سوریه انعطاف پذیرتر شده و نسبت به گذشته موضع روسیه را در این مساله بهتر درک می کن

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت که آمریکا در مساله سوریه انعطاف پذیرتر شده و نسبت به گذشته موضع روسیه را در این مساله بهتر درک می کند. 

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به مذاکره اخیر خود با وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «جان کری» یادآورشد که واشنگتن می خواهد با روسیه همکاری کند و چنین فرصتی وجود داردلاوروف افزود: پس از گفت و گوی تلفنی اخیر وزیران دفاع روسیه و آمریکا، دو طرف ارزیابی مثبتی از همکاری های دو کشور داشتند و به این ترتیب مقام های آمریکایی درباره اوضاع واقعی (منطقه) درک بهتری می یابند.
رییس دستگاه دیپلماسی روسیه در پاسخ به پرسش خبرنگاری در باره مقاله روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال که مدعی تلاش روسیه برای استقرار دو پایگاه نظامی در سوریه برای حضور بیشتر نظامیان خود شد، گفت که رییس جمهوری روسیه پیش تر مواضع و اقدامات مسکو در سوریه را تشریح کرده است.
روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به تصاویر ماهواره ای از شهر لاذقیه سوریه مدعی شد که روسیه در این منطقه در حال تدارک دو پایگاه نظامی برای استقرار نظامیان خود است.

 

نظر شما