محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران می‌گوید این نهاد آماده "واکنش سریع و خشن" به حادثه مرگبار حج است و وعده داد که سپاه " انتقام سخت

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران می‌گوید این نهاد آماده "واکنش سریع و خشن" به حادثه مرگبار حج است و وعده داد که سپاه " انتقام سخت این جنایت هولناک را از آل سعود خواهد گرفت".

سردار سرلشکر جعفری امروز شنبه، ۱۱ مهر در حاشیه جلسه قرارگاه دریایی خاتم الانبیا گفت سپاه همه ظرفیت‌های ممکن خود را برای "تحقق اراده" رهبر جمهوری اسلامی ایران برای "پاسخگو کردن آل سعود به فاجعه هولناک منا" آماده کرده و در انتظار اجرای دستور است.

پیشتر آیت‌الله  خامنه‌ای، هشدار داده بود که اگر عربستان به حجاج ایرانی بی‌احترامی کند یا به وظایف خود در قبال اجساد زائران کشته‌شده ایرانی در واقعه منا عمل نکند، ایران عکس‌العملی "خشن و سخت" نشان خواهد داد.

Image copyrightEPA

امروز فرمانده سپاه گفت که این نهاد "قاطعانه و مقتدرانه در صورت ضرورت برای هر اقدامی، در هر زمان و هر منطقه، برای دفاع از عزت مسلمین و حرمت آنان به ویژه مردم انقلابی ایران در مقابل حکام ظالم و جاهل آل سعود، آماده است."

صبح امروز حسن روحانی،‌ رئیس جمهور ایران هم در مراسم استقبال از اجساد ۱۰۴ زائر ایرانی که از عربستان به ایران بازگردانده شدند، هشدار داد که ایران ممکن است در قبال این فاجعه از زبان "اقتدار" استفاده کند.

در حادثه ازدحام حجاج در صحرای منا در روز عید قربان صدها نفر کشته شدند که ۴۶۵ نفر از آنها ایرانی بودند.

مقام‌های ایران عربستان را مسئول حادثه مرگبار منا می‌دانند و از واکنش دولت سعودی به این فاجعه به شدت انتقاد می‌کنند.

نظر شما