سناتورهای آمریکایی از مقام‌های دولت این کشور درخواست کردند موضع خود را در قبال سوریه و عملیات نظامی روسیه در این کشور مشخص کنند.

سناتورهای آمریکایی از مقام‌های دولت این کشور درخواست کردند موضع خود را در قبال سوریه و عملیات نظامی روسیه در این کشور مشخص کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، سناتورهای آمریکایی از «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری و دیگر مقام‌های این کشور خواستند استراتژی خود را در قبال سوریه پس از آغاز حمله‌های هوایی روسیه در این کشور علیه مواضع داعش به رغم هشدارهای مکرر آمریکا مشخص کنند.

 «دب فیشر» سناتور جمهوری‌خواه ایالت نبراسکا رئیس کمیته فرعی خدمات مسلح سنای آمریکا گفت: «بسیار جای نگرانی دارد که دولت به صورت مستمر از جریان کنار گذاشته شده است و به صورت عمومی درباره عواقب مشخص و اتفاقاتی که به وضوح رخ می‌دهند، مبهوت مانده است.»

وی تصریح کرد: «بار دیگر از رئیس‌جمهوری می‌خواهم استراتژی خود را مشخص کند. آیا آموزش و تجهیز همچنان در مرکز توجه وی قرار دارد، آیا «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه باید برود، در همین زمان که مردم آمریکا برای دریافت پاسخ این پرسش‌ها منتظر می‌مانند، بقیه در حال پر کردن خلاء رهبری هستند.»

 «باب کورکر» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تنسی و رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت که از «جان کری» وزیرخارجه آمریکا درخواست کرده است طی چند روز آینده برای توضیح درباره استراتژی دولت اوباما در برابر مساله سوریه در کنگره توضیح دهد.

 «اد رویس» سناتور جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفت: «زمان آن فرا رسیده است که دولت به صورت فعال با مجلس در راستای گسترش موثر سیاست خود درباره سوریه همکاری کند. هزینه شکست در این زمینه بسیار سنگین خواهد بود.»

 

نظر شما