کشورهای ثروتمند و شهروندانی که بر اثر گرسنگی می میرند

twitter sharefacebook share۱۳۹۸ بهمن ۰۹ - 2020-01-29

در سراسر جهان بیش از 2 میلیارد نفر به غذای سالم دسترسی ندارند؛ از این میان 8% در آمریکای شمالی و اروپا زندگی می کنند.

مطالعات انجام شده نشان می دهد: آن دسته از مردم کانادا که از نظر مالی توانایی تامین مواد غذایی مورد نیاز خود را ندارند، دچار مرگ زودرس می شوند و به این ترتیب در کشورهای ثروتمند نیز مردم تهیدست از گرسنگی می میرند. این مطالعه بر روی بیش از نیم میلیون بزرگسال کانادایی انجام شده و نشان می دهد که گرسنگی به همه انواع مرگ و میر (به جز مرگ بر اثر سرطان) مرتبط است. همچنین طبق مقاله ای که در انجمن پزشکی کانادا منتشر شده، کسانی که در پیداکردن غذای کافی با مشکل مواجه هستند، احتمال اینکه بر اثر بیماری های عفونی و واگیردار، صدمات غیر عمد و خودکشی بمیرند، دو برابر بیشتر است.

دکتر «فیمن» استاد دانشگاه تورنتو در گفتگو با بنیاد تامسون رویترز می گوید: «داده های این تحقیق نشان می دهد که کشورهای جهان اول از همان مشکلاتی رنج می برند که کشورهای جهان سوم بدان دچار هستند. عدم امنیت غذایی مردم در کانادا باعث می شود که آنان با مشکلاتی همچون بیماری های عفونی و مسمومیت با دارو مواجه شوند؛ یعنی مشکلاتی که ما انتظار داریم مردم در کشورهای توسعه یافته با آن مواجه باشند. نتایج این مطالعه برای ما جالب توجه است و نشان می دهد که در کشورهای توسعه یافته همچون کانادا نیز، فقدان امنیت غذایی می تواند به مرگ منجر شود».

داده های رسمی گویای آن است که بیش از 4 میلیون نفر در کانادا در تقلای دستیابی به غذای کافی هستند؛ برخی از آنها تمام مواد غذایی که داشته اند را مصرف کرده و دیگر چیزی برای خوردن ندارند و برخی دیگر وعده های غذایی خود را تقلیل داده یا از کمیت و کیفیت مواد غذایی مصرفی خود می کاهند. به گفته دکتر فیمن «عدم بهره مندی از غذای کافی منجر به مشکلات جسمی و روحی می شود و التهاب مزمن و سوء تغذیه را در پی دارد. کسانی که دچار سوء تغذیه هستند، توانایی کمتری در مدیریت شرایط سخت دارند و اگر دیابت داشته باشند، احتمال آنکه داروهای خود را تهیه نموده و درمان خود را با جدیت پیگیری کنند کمتر است، لذا دیابت بر روی آنها تاثیرات بیشتر و مضرتری دارد».

مطالعه ای که سال 2019 در خصوص ارتباط گرسنگی و مرگ و میر بین بزرگسالان آمریکایی انجام شده نیز، نتایج مشابهی را نشان می دهد؛ به این ترتیب که سوء تغذیه به همه انواع مرگ و میر مرتبط است.

در سراسر جهان بیش از 2 میلیارد نفر به غذای سالم دسترسی ندارند که این امر آنها را در خطر مشکلات سلامتی قرار می دهد. طبق آخرین داده های سازمان ملل 8% از مردم آمریکای شمالی و اروپا جزء این دو میلیارد نفر هستند. محققان کانادایی داده های بیش از نیم میلیون فرد بالغ را بررسی کرده اند، این بررسی ها نشان می دهد که بیش از 25000 نفر قبل از سن 82 سالگی درگذشته اند. همچنین یافته ها نشان می دهد که تلاش های سازمان بهداشت برای جلوگیری و درمان بیماری ها و جراحات، باید امکان دسترسی مردم به غذای کافی را نیز در بر بگیرد

*منبع: الجزیره

مترجم: فاطمه رادمهر