twitter share facebook share ۱۴۰۰ شهریور ۲۷ 717

عملیات تروریستی حمله به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی با کشته شدن تروریست‌ها به پایان رسید. شمار کشته‌شدگان این حملات دست‌کم ۱۲ تن اعلام شده است

در دو رويداد جداگانه، چهار فرد ناشناس که حامل سلاح کلاشنیکف و کلت بودند با پوشش زنانه وارد ساختمان مجلس شورای اسلامی شدند. آنان با تیراندازی به نیروهای حفاظت مجلس در راهروی ورودی سه نفر را زخمی کردند. یکی از محافظان كشته شد و یکی از مهاجمان نیز خود را در ساختمان مجلس شورای اسلامی منفجر نمود.

به هنگام وقوع تيراندازى در راهروهاى مجلس، جلسه علنى نمايندگان در صحن مجلس شوراى اسلامي در حال برگزارى بود.

همزمان با ورود مهاجمان به ساختمان مجلس شوراى اسلامى، افراد مسلح ديگرى در آرامگاه آیت الله خمینی اقدام به تيراندازى نمودند. چند تن در جريان اين تيراندازى زخمى شدند و یک باغبان کشته شد.

مدیر روابط عمومی آرامگاه آیت الله خمینی به خبرگزارى ها گفت: فردی در ضلع غربی آرامگاه آیت الله خمینی اقدام به شلیک دو تیر کرد. نامبرده که گویا کمربند انفجاری به خود بسته بود، پس از شلیک دو تیر، اقدام به انفجار خود در مقابل بانک کشاورزی محدوده آرامگاه نمود. نفر دوم تروریست‌ها نیز به ضرب گلوله محافظان آرامگاه کشته شد

پایگاه خبری وابسته به داعش٬ عنوان کرد که این حملات از سوی گروه موسوم به حکومت اسلامی٬ داعش صورت گرفته است

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در یک پیام توئیتری، در واکنش به حوادث تروریستی تهران، ضمن اعلام همبستگی با مجلس و مردم ایران، نوشت: امروز، بار دیگر روز بسیار غم‌انگیزی است. اخبار این حملات را به‌دقت دنبال می‌کنم و با ظریف وزیر أمور خارجه ایران در تماس خواهم بود.

نظر شما