نام محمد برای اولین بار در فهرست ده نام محبوب امریکا قرار گرفت

twitter sharefacebook share۱۳۹۸ دی ۲۹ - 2020-01-19

گرایش مردم امریکا به انتخاب اسامی عربی برای فرزندانشان در کل رو به افزایش است

براساس داده‌های وب سایت والدین BabyCenter ، در سال 2019، برای اولین بار، نام «محمد» در شمار یکی از 10 نام محبوب نوزادان پسر در ایالات متحده قرار گرفت. با وجودی که نام «محمد» در این فهرست اسامی در جایگاه دهم قرار دارد، مقایسه با آمار سالهای قبل حاکی از آن است که تمایل مردم ایالات متحده به انتخاب نام «محمد» برای فرزندان پسرشان، نسبت به سال گذشته چهار رتبه افزایش داشته است. گرایش مردم به انتخاب این نام که برای اولین بار در سال 2013 در میان 100 نام صدرنشین قرار گرفت، طی سالهای اخیر به طور پیوسته در رده‌بندی BabyCenter روندی صعودی را طی کرده است.

گزارش‌های آماری این سایت حاکی از آن است که در میان سایر نام‌ها، «لیام» به عنوان محبوب‌ترین نام برای پسران در سال جاری، جانشین نام «جکسون» شده است که شش سال متوالی، جایگاه محبوب‌ترین نام را برای مردم ایالات متحده داشته است. «سوفیا» نیز به عنوان محبوب‌ترین نام برای دختران ایالات متحده در طی یک دهه‌ی اخیر بوده است. تقریباً 600000 پدر و مادر نام نوزاد خود را در سال 2019 با وب‌سایت BabyCenter به اشتراک گذاشته‌اند و به این ترتیب وب سایت گزارش خود را با تحلیل این داده‌های آماری حاصل نموده است.

این نهاد، برخلاف سازمان ثبت احوال امریکا که محبوب‌ترین اسامی نوزادان امریکایی را با توجه به نحوه‌ی تلفظ و املا‎هایشان، جداگانه مرتب می‌کند، اسامی یکسانی را که دارای املا و تلفظ متفاوت هستند، به عنوان یک نام منظور می‌کند و در سرشماری لحاظ می‌نماید. داده‌های سازمان ثبت احوال نیز گویای آن است که شمار نوزادان با نام «محمد» در امریکا از رتبه 620 در سال 2000 به رتبه 345 در سال 2018 رسیده است

از سوی دیگر، بنا بر گزارش BabyCenter، گرایش مردم امریکا به انتخاب اسامی عربی برای فرزندانشان در کل رو به افزایش است و در حالی که نام «محمد» در بین نوزادان پسر در رده‌ی 10 نام محبوب قرار گرفته است، نام «عالیه» نیز در شمار 10 نام محبوب برای نوزادان دختر این کشور قرار داد.

ردیف

نام‌های محبوب برای نوزادان پسر

نام‌های محبوب برای نوزادان دختر

1

لیام

سوفیا

2

جکسون

اولیویا

3

نوح

اِما

4

آیدن

اِوا

5

گریسون

آریا

6

کادن

ایزابلا

7

لوکاس

آملیا

8

الیجاه

میا

9

اولیور

ریلی

10

محمد

عالیه

*مشاهده مقاله اصلی

*مترجم: ط. مکارمی