روزنامه‌ یدیعوت اخرونوت گزارش داد: گردشگران اسرائیلی هنگام بازدید از امارات، دست به سرقت وسایل اتاق‌های هتل خود می‌زنند.

امارات و اسرائیل پس از امضای توافق نامه‌های جنجالی 15 سپتامبر در کاخ سفید، توافق کردند روابط کامل دیپلماتیک، فرهنگی و تجاری با یکدیگر برقرار کنند. هنوز مدت زیادی از امضای این معاهده نگذشته است که یکی از پرانتشارترین روزنامه‌های اسرائیلی، به نام یدیعوت اخرونوت گزارش داد: گردشگران اسرائیلی هنگام بازدید از امارات متحده عربی، دست به سرقت وسایل اتاق‌های هتل محل اقامت خود می‌زنند.

یک تاجر اسرائیلی اظهار داشت: «من سالهاست که به امارات سفر می‌کنم و در آنجا به تجارت می‌پردازم؛ ماه گذشته به هتلی که همیشه در آن اقامت دارم رسیدم و وقتی دیدم در لابی هتل، کارگران هتل مشغول تفتیش وسایل اسرائیلی‌ها و بازستاندن وسایلی که آنان از اتاق ها دزدیده بودند، هستند خیلی شوکه شدم.» شِکوه و شکایت از سرقت گردشگران اسرائیلی از هتل‌های امارات، در حالی صورت گرفته است که تنها یک ماه از اولین پرواز مسافری تجاری از اسرائیل به امارات متحده عربی می‌گذرد.

مدیر یک هتل مشرف به بلندترین ساختمان جهان برج خلیفه، گفت: «ما میزبان صدها گردشگر از تمام کشورهای جهان هستیم؛ گهگاه برخی از آنها مشکلاتی را ایجاد می‌کنند، اما قبلاً هرگز شاهد این‌گونه سرقت‌ها نبوده‌ایم. اخیراً شاهد آن هستیم که گردشگران اسرائیلی به هتل آمده و وقتی برای عزیمت از هتل، بار و بنه‌ی خود را جمع می‌کنند، حوله‌ها، کیسه‌های چای و قهوه و حتی لامپ‌های اتاق‌های هتل را دزدیده و در ساک خود می‌گذارند و با خود می‌برند.»

وی افزود: «یک بار یک خانواده اسرائیلی با دو فرزند به هتل ما آمدند؛ هنگامی که وسایل‌شان را جمع کردند تا به کشور خود برگردند، متوجه شدیم که برخی از وسایل اتاق مفقود شده است؛ وقتی کارکنان هتل سعی کردند به آنها بگویند که برخی از وسایل اتاق محل اقامت آنان گم شده، شروع به داد و فریاد کردند. پس از جر و بحث بسیار، بالاخره متقاعد شدند که ساک‌شان را باز کنند و ظرف‌های یخ، رخت‌آویز و حوله صورت در ساک‌شان بود! بعد از اینکه به آنها گفتیم که به پلیس اطلاع خواهیم داد، آن وسایل را به ما بازگرداندند و عذرخواهی کردند.»

دکتر عبد العزیز الخزرج النصاری، مجری قطری، با انتشار ویدئویی ادعا کرده است که تعدادی از هتل‌داران اماراتی با وی درمورد جزئیات سرقت‌های صورت گرفته توسط شهروندان اسرائیلی از هتل‌هایشان تماس گرفته‌اند. وی در این ویدئو که از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، هشدار داده است: «دولتمردان بدانند که عادی‌سازی روابط با اسرائیل، دست‌کم برای هتلداران امارات به قیمت دست کشیدن از اشیاء اتاق‌های هتل‌هاشان است و این سرنوشتی است که ممکن است دیر یا زود بر سر دیگر بخش‌های کشور نیز بیاید».

*منبع: میدل ایست مانیتور

*مترجم: ط. مکارمی

نظر شما