ابوظبی لزوم داشتن مجوز برای خرید مشروبات الکلی را لغو کرد

twitter sharefacebook share۱۳۹۹ مهر ۰۲ - 2020-09-23

مردم ابوظبی زین پس برای مصرف مشروبات الکی، صرفا کافی است که به سن قانونی رسیده باشند و در مکان های تعین شده همچون میکده ها الکل بنوشند

ابوظبی قانون لزوم داشتن مجوز برای مصرف مشروبات الکلی را لغو کرد. این اقدام درحالی صورت می گیرد که امارات در تلاش برای رشد صنعت توریسم در میانه همه گیری کووید 19 می باشد.

وزارت فرهنگ و گردشگری امارَت ابوظبی، روز دوشنبه بدون اینکه این تصمیم را رسما به اطلاع عموم برساند، آن را تنها به فروشندگان مشروبات الکلی ابلاغ نمود. به گزارش آسوشیتدپرس طبق قانون جدید افرادی که 21 سال سن دارند می توانند درخانه یا اماکن مشخصی همچون هتل و بار الکل بنوشند.

پیشتر مردم در ابوظبی برای خرید الکل از مغازه های فروش مشروبات الکی، بار ها و رستوران ها، باید مجوز می گرفتند؛ گرچه این قانون به ندرت اجرا می شد.

در دبی خرید مشروبات الکلی از مغازه ها همچنان نیازمند اخذ مجوز است، اما خرید آن در بار و رستوران نیازی به مجوز ندارد. دوبی همچنین در سال جاری گرفتن مجوز را آسانتر کرده است؛ برای مثال به توریست ها اجازه می دهد که با ارائه پاسپورت خود، یک مجوز موقت بگیرند.

ابوظبی بدلیل کرونا هنوز پذیرای توریست های خارجی نیست، اما بدنبال راههایی است تا صنعت گردشگری را رونق دهد. در ماه جاری وزیر فرهنگ و گردشگری ابوظبی به هتل ها دستور داد که غذای «کوشر» را به منوی خود اضافه کنند، زیرا در پی توافق عادی سازی رابطه بین امارات و اسرائیل پیش بینی می شود که شهر شاهد حضور گردشگران متدین یهودی باشد.

امارات درگیر شیوع کووید 19 است و شمار موارد روزانه ابتلا به این بیماری به بالاترین حد خود از زمان آغاز اپیدمی در این کشور رسیده است. افرادی که از طریق هوایی وارد ابوظبی می شوند، دو هفته در قرنظینه اجباری قرار می گیرند و باید دست بندی بپوشند که تمام رفت و آمدهایشان ردیابی شود. اما در دوبی آرامش بیشتری حکمفرماست و از توریست ها به گرمی استقبال می گردد.

*منبع: المانیتور

مترجم: فاطمه رادمهر