twitter share facebook share ۱۳۹۵ تیر ۲۶ 399

در تاریخ رسول الله صلی الله علیه وآله حتی یک مورد اعدام و کشتنِ سیاسی ثبت نشده است و این، چیزی که جامعه ی بشری از آن بی خبر است.

در روز سه شنبه هفتم شوال المکرم 1437ق (22/4/1395) جناب آقای شیخ مشیر مصطفی الکلالی، از شیوخ اهل تسنن و رئیس انجمن گفتمان بین المللی استان اربیل عراق، در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار کرد و از سوی ایشان به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.

در این دیدار گفتگوهایی صورت گرفت و طی آن، مرجع عالیقدر بر ضرورت معرفی اسلام حقیقی تأکید کرده، فرمودند: باید اسلام حقیقی که در اسلام پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و خاندان پاکش متبلور است را به جهانیان معرفی کرد تا با حقیقت اسلام اصیل آشنا و از مبانی آن آگاه شوند و مدعیانِ دروغین اسلام که به نام اسلام، اهل باطل هستند و دست به سرکوب می زنند، رسوا شوند و ماهیت آنان برای همگان روشن گردد.

معظم له در ادامه ی سخنان خود فرمودند: پاره ای از ویژگی های حکومت رسول خدا صلی الله علیه وآله را برای شما بر می شمرم:

1. علی رغم تمام مشکلات داخلی در مدینه ی منوره و مشکلاتی که خارج از مدینه و از سوی مشرکان و ده ها جنگی که بر آن حضرت تحمیل می شد؛ در تاریخ رسول الله صلی الله علیه وآله حتی یک مورد اعدام و کشتنِ سیاسی ثبت نشده است و این، چیزی که جامعه ی بشری از آن بی خبر است.

2. با این که حکومت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله با آن همه مشکلاتِ بی امان رو به رو بودند، حتی یک زندانی سیاسی نداشتند و این مطلب را جهانیان و حتی جوانانِ مسلمان نیز از آن اطلاعی ندارند.

3. رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله در دوران حکومت خود گاهی گرسنه می ماندند و تا سه روز غذایی برای سیر کردن خود نمی یافتند و از شدت گرسنگی سنگ بر شکم خود می بستند تا درد و آزار گرسنگی را بر خود هموار کنند، مع الوصف در تاریخ ثبت نشده است که حتی یک نفر از افرادی که در سایه ی حکومت رسول خدا صلی الله علیه وآله زندگی می کردند از گرسنگی مرده باشد. این در حالی است که امروزه علی رغم وجود امکانات و ثروت های فراوان، همه روزه صدها بلکه هزاران تن به علت گرسنگی می میرند.

4. در دوران و تاریخ حکومت رسول الله صلی الله علیه وآله هیچ پسر و دختر جوانی یافت نمی شد که به دلیل فقر و تنگدستی مجرد مانده و ازدواج نکرده باشند.

5. امروزه مسئولان ثروتمندترین کشور جهان نمی توانند ادعا کنند که افراد فقیر و مستمندی در کشورشان پیدا نمی شود، ولی در تاریخ حکومت رسول خدا صلی الله علیه وآله فقیر وجود نداشته یا اگر فقیری بوده از فقر و نیازمندی رها شده است.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در پایان تأکید کردند: مواردی که بر شمردیم از نقاط قوت، منحصر به فرد و درخشان تاریخ رسول خدا صلی الله علیه وآله است و شما آن را نه تنها به مسلمانان، بلکه به جهانیان برسانید، چراکه اگر مردم از ویژگی های ممتاز و والای حکومت رسول خدا صلی الله علیه وآله آگاهی یابند، همان اتفاقی رخ خواهد داد که در روزگار پر درخشش رسول خدا صلی الله علیه وآله اتفاق افتاد و آن به ویژه ماجرای «عام الوفود؛ سال هیئت های نمایندگی قبایل» تکرار خواهد شد، یعنی مردم گروه گروه به اسلام می گرویدند و امروز نیز در قالب جمعیت های میلیونی به اسلام اصیل و حقیقیِ رسول خدا صلی الله علیه وآله خواهند گروید.

نظر شما